Ogólnopolski projekt edukacyjny
,,Z darami natury świat nie jest ponury"

Jednym z projektów, w których w obecnym roku szkolnym biorą udział oddziały przedszkolne jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z darami natury świat nie jest ponury!”. Głównym założeniem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody. Poprzez udział w projekcie przedszkolaki będą miały możliwość poszerzenia świadomości ekologicznej, kształtowania postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego, majsterkowania, budowania, wykorzystując przy tym materiały użytkowe, w tym naturalne, wykonywania prostych obserwacji, doświadczeń a także eksperymentów dotyczących obiektów i zjawisk przyrodniczych. Koordynatorem projektu jest pani Karolina Denkiewicz.

Czeka Nas mnóstwo wspaniałej zabawy!!!

Zadanie 1

Starsze grupy oddziałów przedszkolnych zaczynają kolejną przygodę biorąc udział
w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z darami natury świat nie jest ponury!”. Głównym założeniem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.

Za nami pierwsze zadanie „ Piękno z natury” – naturalne dekoracje do sali. Dzieci gromadziły dary jesieni, które wykorzystaliśmy do świetnej zabawy.

Zadanie 2

Dzieci z grup przedszkolnych wykonały kolejne zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury!”

„Jesienne mobile”

„Magiczny dywan”

Zapraszamy do fotorelacji.

Skip to content