Ogólnopolski projekt edukacyjny
,,Kreatywna matematyka"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2B i 3B realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „KREATYWNA MATEMATYKA”. Głównym celem projektu jest innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych. Pierwszym wykonanym zadaniem była obserwacja i poszukiwanie oznak jesieni. Uczniowie podczas spaceru na specjalnie przygotowanych kartach zaznaczali wyszukiwane obiekty kojarzące się z jesienią. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem…

Zadanie 1

Pierwszym wykonanym zadaniem projektu była obserwacja i poszukiwanie oznak jesieni. Uczniowie podczas spaceru na specjalnie przygotowanych kartach zaznaczali wyszukiwane obiekty kojarzące się z jesienią. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem…

Zadanie 2

Uczniowie klas 2B1 i 3B2 wykonali kolejne zadnie w ramach projektu „Kreatywna Matematyka”, tym razem stworzyli jesienną mandale. Celem tego zadania było poznanie techniki plastycznej z wykorzystaniem materiału żywego, rozwijanie orientacji przestrzennej oraz czerpanie radość z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zadanie 3

Za nami  kolejne zadanie z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kreatywna matematyka” tym razem były to geometryczne ozdoby świąteczne. Celem zadania było rozwijanie percepcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwijanie umiejętności klasyfikowania przedmiotów według kształtu oraz doskonalenie motoryki małej, kształtowanie wyobraźni i rozwijanie kreatywności.

Zadanie 4

Uczniowie klas 2B1 i 3B2  w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna matematyka” zrealizowali moduł 4  czyli matematyczne układanki. Celem zadania było doskonalenie umiejętności rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych, rozwijanie zdolności koncentracji uwagi oraz rozwijanie logicznego myślenia. Ponadto układali kształty figur z patyczków kreatywnych tworząc przestrzenne konstrukcję. Była nauka przez zabawę i wiele radości.

Skip to content