Terapia ruchu

Do terapii wykorzystuje się ruch jako środek leczniczy

rehab (2)

Terapia ruchu prowadzona jest indywidualnie z dzieckiem, zgodnie z zaleceniami i wskazówkami lekarza rehabilitacji lub neurologa. Organizujemy również zajęcia grupowe, program terapii dopasowujemy zawsze do potrzeb i możliwości naszych podopiecznych.

W naszej placówce fizjoterapeuci starają się pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju tak, aby mogło ono stać się niezależne w życiu i na tyle wykorzystać swe możliwości ruchowe, na ile pozwala istniejące uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego.

Głównym celem rehabilitacji ruchowej jest przywrócenie maksymalnie możliwej sprawności fizycznej i komfortu życia naszym wychowankom. W trakcie współpracy wykorzystuje się różne metody terapeutyczne diagnozując i dopasowując możliwe terapie do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Do terapii wykorzystuje się ruch jako środek leczniczy. Tak zwana kinezyterapia, jako jeden z elementów fizjoterapii, uwzględnia indywidualną pracę terapeuty z osobą niepełnosprawną w celu przywrócenia utraconych funkcji ruchowych, bądź ich poprawę. Głównym sposobem pracy są ćwiczenia ruchowe czynne i bierne prowadzone z pomocą terapeuty.

rehab
terapia-ruchu03

W ramach rehabilitacji ruchowej szkoła oferuje

Nasi podopieczni, pod okiem terapeutów, mają możliwość rozwijać i zwiększać swoją sprawność ruchową. Zarówno dzieci młodsze jak i dzieci starsze, bez względu na pochodzenie i rodzaj zaburzeń ruchowych, znajdą tu pomoc na miarę swoich potrzeb.

Z-163

Najlepsza przyszłość dla Twojego dziecka

Ponieważ Twoje dziecko zasługuje na najlepsze warunki i nowe możliwości, zapisz go do naszej szkoły.

Skip to content