Wycieczka do Trójmiasta

Dzień pierwszy. 

W dniu 15 maja uczniowie ZS im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach w ramach uczestnictwa w rządowym programie „Poznaj Polskę”
🇵🇱🇵🇱🇵🇱wyruszyli na wycieczkę do Trójmiasta🛣🚌. Gdańsk przywitał nas deszczem☔️🌨☔️, ale dla nas nie ma złej pogody, jedynie może być złe ubranie. Jednak wszyscy byliśmy przygotowani na zapowiadaną deszczową aurę🌂. Ruszyliśmy na spotkanie z nowymi, niesamowitymi miejscami i na przywitanie z morzem🌊🌊🌊, które niektórzy z nas mieli zobaczyć po raz pierwszy. Pierwszym punktem na trasie zwiedzania było Muzeum Poczty Polskiej, drugim punktem – Molo Brzeźno, gdzie nastąpiło nasze powitanie Bałtykiem🌊🌊🌊. Jadąc w kierunku Westerplatte mieliśmy okazję przejeżdżać tunelem🚇 przebiegającym pod Martwą Wisłą. Trzecim punktem do poznania była historia bohaterskiej obrony Westerplatte. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na nocleg, aby wypocząć i jutro ruszyć, aby obejrzeć kolejne ciekawe miejsca🚢⚓️⛲️🕍.

 

Dzień drugi.

W drugim dniu wycieczki do Trójmiasta nasi uczniowie zwiedzili wiele interesujących miejsc. Na początku zameldowaliśmy się na ulicy
Długi Targ pod pomnikiem Neptuna w Gdańsku. Pani przewodnik wyjaśniła nam znaczenie tego miejsca. Kolejnym przystankiem była pobliska Bazylika Mariacka z niesamowitymi malowidłami i dziełami sztuki. Dalej udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności. Jego bryła z zewnątrz przypomina „zardzewiały statek”. Została wykonana ze specjalnego rodzaju stali. Po krótkim przejeździe autokarem do Gdańska-Oliwy podziwialiśmy piękne okazy zwierząt w tutejszym ZOO. Na koniec udaliśmy się do Archikatedry Oliwskiej, która dawniej była własnością zakonu Cystersów. Zwiedzanie zakończyliśmy miłym spacerem po Parku Oliwskim im. Adama Mickiewicza przylegającym do zespołu klasztornego.

Dzień trzeci.

Jeśli myślicie ze wycieczkowy  drugi dzień zwiedzania zakończył się smaczną kolacją. To Was zaskoczymy … tuż po zachodzie słońca pod opieką  wykwalifikowanych poszukiwaczy bursztynu ruszyliśmy na Mikoszewską plażę. Po krótkim instruktażu i wysłuchaniu opowieści jak powstał bursztyn , wyposażeni w latarki na ultrafiolet i  saperki rozpoczęliśmy poszukiwania największego ,,skarbu Bałtyku,, . Dzisiejszy dzień obudził nas śpiewem ptaków i radosnymi promieniami słońca. Po przybyciu do Gdyni i krótkim spacerze z przewodnikiem dotarliśmy na Skwer Kościuszki gdzie w Porcie Jachtowym zwiedzaliśmy Dar Pomorza. Poznaliśmy historię statku, jego wyposażenie i trasy jego rejsów. Nietuzinkową atrakcją okazał się cumujacy Dar Młodzieży. Następnie udaliśmy się do Sopotu gdzie malowniczymi uliczkami dotarliśmy na Molo. Skąpani w promieniach słońca udaliśmy się na spacer najdłuższym molo w Polsce. Mieliśmy okazję podziwiać statki czekające na  redzie. Wisienką na torcie okazały się gofr i lody które wszyscy zjedliśmy ze smakiem. Z nutką nostalgii pożegnalismy się z Bałtykiem ruszając w podróż do domu .

 

Skip to content