Spartakiada Korczakowska

W dniu 24.05.2024 r. Nasi uczniowie wzięli udział w VI Spartakiadzie Korczakowskiej „Sportowy Zawrót Głowy”, której organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka z Radomia. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Radomiu przy ul. Narutowicza 9. Nasi podopieczni mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami ze szkół i placówek wychowawczych z terenu powiatu radomskiego. W zawodach sprawdzali swoje umiejętności w ośmiu różnych konkurencjach tj.: bieg na 400 m, bieg na 50m, trójskok, martwy ciąg, rzut piłką lekarską, tor przeszkód, strzały na bramkę, rzuty do celu. Po zakończonym turnieju nasi sportowcy mieli okazję skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Kule napełnione powietrzem przemieszczające się po lustrze wody, w przygotowanym basenie były świetną zabawą i przyniosły wiele uśmiechu i radości naszym podopiecznym. Podczas ceremonii zakończenia organizatorzy wręczyli zawodnikom pamiątkowe medale oraz upominki. Spośród Reprezentacji Naszej Szkoły wyróżnieni zostali: Wiktoria Płaza – 3 miejsce w rzucie piłką lekarską oraz Kacper Baran – 1 miejsce za najlepszy czas pokonania toru przeszkód. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM za możliwość udziału w zawodach.
Uczniowie, którzy reprezentowali Szkołę w Zawodach:
Maja Szeliga, Wiktoria Płaza, Dominik Zapora, Kacper Baran, Kacper Stan, Piotr Molenda, Łukasz Szlachcic i Tomasz Trafisz
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne Puchary i Medale w zawodach sportowych.
Skip to content