Niebieski Przemarsz

Niebieski przemarsz

📣W dniu 16 kwietnia Zespół Szkół Specjalnych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach tradycyjnie zorganizował💙 „Niebieski Przemarsz” 💙ulicami miasta. Pochód rozpoczął się przed budynkiem szkoły, a jego celem był Plac Konstytucji w Pionkach.
W geście solidarności z osobami w spektrum autyzmu, uczestnicy mieli elementy stroju w kolorze niebieskim🧢, nieśli niebieskie balony oraz tematyczne banery i transparenty. Jak co roku nasz przemarsz był🥁 huczny i liczny🥁.
Dołączyli do na nas wspaniali goście: Burmistrz Miasta Pionki – Robert Kowalczyk, Wiceburmistrz – Kamila Kaczorowska, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach i Warsztaty Terapii Zajęciowej, oraz delegacje szkół podstawowych PSP nr 1 i PSP nr 2 w Pionkach, szkół ponadpodstawowych: Zespół Szkół oraz CKZIU, przedszkole Kolorowe Pudełko, a także pionkowskie media. Dziękujemy za tak liczny odzew oraz obecność na przemarszu.
Na Placu Konstytucji odbył się krótki happening przybliżający zebranym tematykę autyzmu🧩💙. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się z wizytą w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, Bibliotece Pedagogicznej oraz w siedzibie Kozienickiego Parku Krajobrazowego.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i uczestnictwo w naszej akcji.
Zapraszamy w przyszłym roku.
Skip to content