Nasze niebieskie Anioły

Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu🧩🧩🧩
Przez cały kwiecień nasza szkoła jest udekorowana w niebieskie elementy, które maja wyrażać wsparcie i zrozumienie dla osób z autyzmem. Staramy się poszerzać wiedzę o spektrum autyzmu, edukując, oswajając i pokazując czym jest autyzm.
Dla naszych uczniów i ich rodzin nie są to tylko hasła na transparentach, tylko codzienne życie. Szkoła, rodzina i osoby z autyzmem stale wypracowują swoje sposoby na codzienne pokonywanie trudności wynikających z autyzmu.
Dzieci z autyzmem ze względu na ich nietuzinkowy sposób myślenia są kreatywnymi, interesującymi i zdolnymi ludźmi, którzy zasługują żeby ich lepiej poznać, pomóc, porozmawiać i zrozumieć z czym mierzą się w różnych sytuacjach. Większość osób w spektrum autyzmu potrzebuje wsparcia przez całe życie. Niektóre osoby mają trudność z wykonaniem codziennych czynności, inne osoby potrzebują wsparcia tylko w niektórych sytuacjach.
💙💙💙
Naszym zadaniem jako społeczeństwa jest zrozumienie, życzliwe podejście, pomoc by dzieci z autyzmem, pomimo swoich trudności rozwijały się, uczyły nowych umiejętności, doświadczały radości, szczęścia i wsparcia.
Skip to content