Czytanie uczestniczące

W październiku, miesiącu poświęconym osobom komunikującym się za pomocą alternatywnych i wspomagających form komunikacji ( ang. Augmentative and Alternative Communication – AAC), uczniowie szkoły podstawowej Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach udali się na wspólne czytanie z rówieśnikami do zaprzyjaźnionej szkoły prowadzonej przez Stowarzyszenie ,,Budujemy Przystań” w Radomiu.

Podczas spotkania młodzi ludzie zaprezentowali swoje ulubione książki, wykorzystując do ich przeczytania komputery i  tablety zaopatrzone w oprogramowanie dla osób niemówiących lub mających trudności w porozumiewaniu się. Nie zabrakło również książek papierowych zawierających symbole komunikacji alternatywnej.                
Spotkanie uświetnił pokaz japońskiego teatrzyku papierowego –  Kamishibai w wykonaniu nauczyciela Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych ,,Budujemy Przystań”
w Radomiu.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Skip to content