Aktualności

Szkoła promująca zdrowie
26 września w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca realizację programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.
26 września w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia podsumowująca udział w programie “Szkoła Promująca Zdrowie”. Przybył na nią znamienity gość - Pani Agnieszka Sarnat, Rejonowy Koordynator Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu. Obecni byli również przedstawiciele środowiska szkolnego. To już ostatni etap naszych działań - ubiegamy się o Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Dzięki programowi nauczyliśmy się, jak ważne jest dbanie o zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Poznaliśmy zasady bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania, rolę witamin, znaczenie ruchu i aktywności fizycznej, jak również sposoby radzenia sobie ze stresem i troski o higienę psychiczną. Dzięki programowi nauczyliśmy się, że zdrowie nie jest czymś oczywistym – trzeba się o nie troszczyć każdego dnia, poprzez świadome wybory, ruch, odpoczynek oraz uśmiech.
