Aktualności

Dzień komisji Edukacji Narodowej

Dzień komisji Edukacji Narodowej

środa, Październik 15, 2025

Obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole

W czwartek, 09 października 2025 roku, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Było to wyjątkowe wydarzenie, pełne humoru, wzruszeń i wdzięczności wobec nauczycieli i pracowników oświaty. Tegoroczna uroczystość dostarczyła zarówno dużo radości, jak i refleksji. Akademię rozpoczęto od zaprezentowania genezy oraz ciekawostek na temat sposobu świętowania i kalendarza Dnia Nauczyciela w różnych krajach świata.Serdeczne życzenia skierowane do nauczycieli i pracowników oświaty przekazała p. dyrektor Agnieszka Stępień oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Wrześniak. W tle nastrojowej muzyki uczniowie recytowali fragmenty poezji poświęconej pracy nauczyciela, pracowników oświaty m. in. Adama Asnyka, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza. Były to słowa pełne wdzięczności, szacunku i uznania za trud wkładany w codzienną pracę z dziećmi i młodzieżą. Nie zabrakło też części artystyczno-humorystycznej. Publiczność z entuzjazmem przyjęła pokaz mody nauczycieli ,,na wesoło" , którzy wcielając się w różne nietypowe role, prezentowali oryginalne stylizacje, nawiązujące z przymrużeniem oka do ich przedmiotów oraz charakterystycznych zachowań. Na scenie pojawił się m.in. ,,matematyk w stylu retro", ,,historyk z epoki kamienia łupanego”, a nawet ,,wf-ista na tropach mody sportowej". Występy wywołały dużo śmiechu i gromkie brawa. Kolejnym punktem programu był pokaz ubioru ucznia wzorowego i stroju niezgodnego z zasadami szkolnymi. Młodzi ludzie zaprezentowali kontrastujące kreacje, barwne i pomysłowe. Wszystko zostało przedstawione w sposób żartobliwy, jednak niosło ze sobą ważne przesłanie wychowawcze. W czasie uroczystości nie zabrakło również akcentów greckich, które nawiązywały do pobytu uczniów na praktykach zawodowych w Leptokarii, w tym tańca greckiego oraz występów muzycznych. Na koniec uroczystości Pracownicy Szkoły otrzymali od uczniów upominki z naturalnych składników, ręcznie robione przez nich oraz listy z życzeniami napisane pismem gotyckim. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była nie tylko okazją do świętowania, ale także do budowania wspólnoty szkolnej, zacieśniania relacji między uczniami a nauczycielami oraz wspólnej zabawy.

 

Szukaj